שם בית הספר: תלמוד תורה דביר
סמל מוסד: 174680
שם מנהל בית הספר: הרב מיכאל בן שלמה
מספר התלמידים: 224
מספר הכיתות: 8
מספר אנשי צוות: כ-30
שם מפקח בית הספר: שחר שאער – משרד החינוך – אגף 'מוכר שאינו רשמי'
כתובת: ת.ד. 160 נוף אילון 99785
מספר טלפון: 08-9259244
מספר פקס: 08-9790473
כתובת מייל: [email protected]
כתובת אינטרנט: www.dvir.org

קצת עלינו

 "אשרי מי שעמלו בתורה, ועושה נחת רוח ליוצרו…"

תלמוד תורה דביר הוקם באלול תשס"א.

מגמת תלמוד תורה דביר היא לחנך את ילדינו בדרכה של תורה באווירה ציונית. שאיפתנו היא להעניק לילדינו את הזכות ללמוד את תורת ה' מתוך שמחה ואהבת תורה.

עם פתיחת שנה"ל תשפ"ג לומדים בתלמוד התורה 224 ילדים כן ירבו, בכיתות א'-ח'. תלמוד התורה הפך להיות מוקד משיכה אזורי לכל מי שחשקה נפשו בחינוך ילדיו לכל מי שחשקה נפשו בחינוך ילדיו ללימוד התורה בדביקות ובמסירות בדרך הלימודית הייחודית אותה הורונו חז"ל "בן חמש שנים למקרא, בן עשר למשנה…" (אבות ה', כ"א).

ייחודיות הת"ת

יחס אישי: אנו עושים מאמץ להעניק יחס אישי לכל בן ובן כהדרכת חז"ל, המסייע באיכות הלמידה ובפיתוח האישיות הנפשית והתורנית.

דרך ארץ: דגש מיוחד ניתן על עבודת המידות ועל התנהגות נאותה, כיאה לתלמידי חכמים בני תורה.

שיטת לימוד ייחודית: שעות הבוקר מוקדשות ללימוד תורה בשיטת לימוד ייחודית.

לומדים בשמחה כל השנה: בתלמוד תורה לומדים כל ימות השנה, יום יום. גם בשבתות ובמועדים, כמו גם בחופשות המוכרות לשאר הילדים – תלמידי תלמוד התורה ממשיכים ללמוד בחשק ובשמחה, בשילוב פעילויות חברתיות מגוונות.

מרקם חברתי-תורני: לתלמוד תורה מגיעים בנים ממשפחות תורניות-ציוניות השואפות לחינוך ברמה תורנית ורוחנית גבוהה.

צוות חינוכי: המחנכים והמורים הינם בני תורה שיראתם קודמת לחכמתם. הם מקרינים אהבת תורה ויראת שמים. המלמדים והמורים רואים במלאכת החינוך עבודת קודש, ועושים את עבודתם במסירות רבה.

שיטת לימוד ייחודית: שעות הבוקר בת"ת מוקדשות ללימודי הקודש בשיטת לימוד ייחודית, כאשר אנו לומדים את לימודי המקרא והמשנה בשיטת 'זילברמן' – שיטה המבוססת על הדרכת חז"ל בסדר קנין התורה "בן חמש שנים למקרא, בן עשר למשנה…" (אבות פרק ה' משנה כ"א).

יחודיות השיטה היא לא רק בכמות וברצף השעות המוקדשות ללימוד, אלא בעיקר בדרך הלימוד – לימוד של פשט יסודי בשילוב שינון עם הספק לימודי רב. השיטה מקנה בקיאות רבה בחומר הנלמד. היקף הלימוד הרב, מלבד עצם לימוד הפשט היסודי, מהווה נדבך יסודי תורני לאורך ימים ושנים.

היקף ואיכות הלימוד: עד כיתה ח' הילדים מסיימים חלק נכבד מהתנ"ך, כשלושה סדרי משנה וסוגיות נרחבות בגמרא.

בתנ"ך – הלימוד כולל הבנה טובה ובהירה של פשט הפסוקים, והוא משלב בתוכו חזרות רבות בנגינת טעמים.

במשנה – גירסא בניגון; הבנת המשניות – ביאור המקרה, הדין וטעם הדין, בירור המחלוקת, עמידה על כללים בש"ס ועוד; שינון רב.

בגמרא – לימוד מדורג, יסודי ומעמיק המפגיש את הבנים עם הגמרא באופן מובנה המסייע בהתגברות על  הקשיים השכיחים בתחילת הדרך, ביניהם: השפה הארמית ופיסוק הגמרא. הלימוד כולל קריאה נכונה והכרת תבניות לשוניות בגמרא, וכן יכולת לומר "מהלך סוגיה" ועוד. הלימוד מקנה לבנים תשתית טובה להמשך לימודיהם בעיון ובבקיאות בישיבות ההמשך.

הלימוד כולו בכל התחומים נעשה מתוך שמחה והנאה רבה.

'גירסא דינקותא' – זה לכל החיים !

פיקוח והנחיה: קיימים פיקוח והנחיה מקצועיים מטעם תלמוד התורה לליווי עבודת המלמדים ושכלולה בלימודי מקרא, משנה וגמרא. דגש מיוחד ומקצועי במסגרת הנחיית הצוות ניתן על פיתוח מיומנויות למידה – חשיבה, כתיבה והבעה.

לימודי חול: מקצועות החול – עברית, חשבון, אנגלית ומדעים – נלמדים בהתאם לתכנית הליב"ה של משרד החינוך ובפיקוחו, והישגי התלמידים בהם גבוהים מהממוצע הארצי.

התלמידים: לתלמוד תורה מגיעים תלמידים ממקומות שונים: נוף איילון, שעלבים, רמות מאיר, יד רמב"ם, כפר בן נון, מבוא חורון, גמזו, מודיעין, גני מודיעין, טלמון, פתחיה ושילת.

פעילויות וטיולים: לצד היות הבנים שקועים בעסק התורה, אנו מקיימים פעילויות רבות וטיולים לאורך השנה בהתאם לתוכנית הלימודית והחינוכית של כל כיתה. מטרתן של הפעילויות ושל הטיולים היא לחזק את התלמידים במידות ובערכי התורה, לפתח מיומנויות חברתיות, להרחיב את הדעת בהכרת הארץ ולהרבות אהבתה.

כמו כן, הילדים זוכים בפרסים וב"צ'ופרים" לרוב. כמו כן, מסיבות כיתתיות נערכות מעת לעת, וסיומי פרשות ומסכתות נחגגים בשמחה רבה.

ישיבות המשך: אנו שמחים לראות את בוגרינו מתקבלים לישיבות המשך טובות ביותר ומצליחים להשתלב על פי בחירתם בישיבות קטנות, תורניות ותיכוניות.

ברכת ה' עלינו ועל כל בית ישראל

בית תלמוד תורה דביר

איך מגיעים?