להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


דף הבית >> אודות >> תעודת זהות
 

                              

 גירסת הדפסה
 


שם בית הספר: תלמוד תורה דביר
סמל מוסד: 174680
שם מנהל בית הספר: הרב מיכאל בן שלמה
מספר התלמידים: 236
מספר הכיתות: 8
מספר אנשי צוות: כ-30
שם מפקח בית הספר: הרב נח ליבשיץ – משרד החינוך – אגף 'מוכר שאינו רשמי'
כתובת: ת.ד. 160 נוף אילון 99785
מספר טלפון: 08-9259244
מספר פקס: 08-9790473
כתובת מייל: ttdvir@gmail.com
כתובת אינטרנט: www.dvir.org

 
"אשרי מי שעמלו בתורה, ועושה נחת רוח ליוצרו..."
קצת עלינו...
תלמוד תורה דביר הוקם באלול תשס"א.
מגמת תלמוד תורה דביר היא לחנך את ילדינו בדרכה של תורה, באוירה ציונית, מתוך רצון להעניק לילדינו את הזכות ללמוד את תורת ה' מתוך שמחה ואהבת תורה.
עם פתיחת שנה"ל תש"פ לומדים בתלמוד התורה קרוב ל-240 ילדים כן ירבו, בכיתות א'-ח'. תלמוד התורה הפך להיות מוקד משיכה אזורי, לכל מי שחשקה נפשו בחינוך ילדיו בדרך החינוכית הייחודית, ובלימוד התורה בדביקות ומסירות.
 
עוד עלינו...
כיתות קטנות: נעשה מאמץ להגביל את מספר הילדים בכיתה לכ-25 תלמידים, כהדרכת חז"ל – מתוך מטרה לתת יחס אישי לכל בן ובן, המסייע באיכות הלמידה ובפיתוח האישיות הנפשית והתורנית של הבנים.
 
דרך ארץ: דגש מיוחד ניתן על עבודת המידות והתנהגות נאותה, כיאה לתלמידי חכמים בני תורה.
 
שיטת לימוד ייחודית: שעות הבוקר מוקדשות ללימוד תורה בשיטת לימוד ייחודית.
 
לומדים בשמחה כל השנה: בתלמוד תורה לומדים כל ימות השנה, יום יום. גם בשבתות ובמועדים, כמו גם בחופשות המוכרות לשאר הילדים, ממשיכים תלמידי תלמוד התורה ללמוד בחשק ובשמחה, בשילוב פעילויות חברתיות מגוונות.
 
מרקם חברתי-תורני: לתלמוד תורה מגיעים בנים ממשפחות תורניות-ציוניות, השואפות לחינוך ברמה תורנית ורוחנית גבוהה.
 
צוות חינוכי: המחנכים והמורים הינם בני תורה, שיראתם קודמת לחכמתם. הם מקרינים אהבת תורה ויראת שמים. המלמדים והמורים רואים במלאכת החינוך עבודת קודש תוך שהם עושים את עבודתם במסירות רבה.
 
שיטת הלימוד: בתלמוד תורה לומדים בשיטת 'זילברמן'. שיטה המבוססת על הדרכת חז"ל בסדר קנין התורה "בן חמש למקרא, בן עשר למשנה..." (מסכת אבות).
יחודיות השיטה הינה לא רק בכמות השעות המוקדשות ללימוד, אלא בעיקר בדרך הלימוד – לימוד פשט יסודי, בשילוב שינונים והספק לימודי רב. השיטה מקנה בקיאות רבה בחומר הנלמד. היקף הלימוד הרב, מלבד עצם לימוד הפשט היסודי, מהווה תשתית להבנה טובה בחומר הנלמד.
היקף ואיכות הלימוד: עד כיתה ח' מסיימים הילדים חלק נכבד מהתנ"ך, כשלשה סדרי משנה וסוגיות נרחבות בגמרא.
בתנ"ך – הלימוד כולל הבנה טובה ובהירה של פשט הפסוקים, ומשלב בתוכו חזרות רבות בנגינת טעמים.
במשנה – גירסא בניגון; הבנת המשניות: ביאור המקרה, הדין, טעם הדין, בירור המחלוקת, עמידה על כללים בש"ס ועוד; עם שינון רב.
בגמרא – לימוד מדורג, יסודי ומעמיק, המפגיש את הבנים עם הגמרא באופן מובנה המסייע בהתגברות על הקשיים השכיחים בתחילת הדרך: השפה הארמית, פיסוק הגמרא, קריאה נכונה והכרת תבניות לשוניות בגמרא, יכולת לומר "מהלך סוגיה" ועוד. הלימוד מקנה לבנים תשתית טובה להמשך לימודיהם בעיון ובבקיאות בישיבות ההמשך.
הלימודים כולם נעשים מתוך שמחה והנאה רבה.
 
פיקוח והנחיה: קיימים פיקוח והנחיה מקצועיים מטעם תלמוד התורה לליווי ושכלול עבודת המלמדים בלימודי מקרא, משנה וגמרא. דגש מיוחד ומקצועי בהנחיית הצוות ניתן על פיתוח מיומנויות למידה – חשיבה, כתיבה והבעה.
 
לימודי חול: מקצועות החול – עברית, חשבון, אנגלית ומדעים – נלמדים בהתאם לתכנית הליב"ה של משרד החינוך, והישגי התלמידים בהם גבוהים מהממוצע הארצי.
 
התלמידים: לתלמוד תורה מגיעים תלמידים מנוף-אילון, שעלבים, מבוא חורון, גמזו, מודיעין, חשמונאים, לוד ורמלה.
 
פעילויות וטיולים: פעילויות רבות מתקיימות לאורך השנה בהתאם לתוכנית הלימודית והחינוכית של כל כיתה. מטרתן של הפעילויות היא לחזק את התלמידים במידות וערכי התורה ולפתח מיומנויות חברתיות.
כמו כן, זוכים הילדים בפרסים וב"צ'ופרים" לרוב; 'חנות צל"שים'; מסיבות כיתתיות הנערכות מעת לעת וסיומי פרשות ומסכתות הנחגגים בשמחה רבה.
 
ישיבות המשך: שמחים אנו לראות את בוגרינו מתקבלים לישיבות המשך טובות ביותר, ומצליחים להשתלב על פי בחירתם: בישיבות קטנות, תורניות ותיכוניות.
.

 

 
 

נבנה ע"י מערכת בניית אתרים של yeshiva.org.il                      שאל את הרב | לוח שנה | כניסת שבת  |  יציאת שבת